Müjde Erdoğdu

1982 yılında İzmir’de doğan Müjde Erdoğdu, ilköğretim yıllarında başladığı dans ve spor hayatına aldığı eğitimler ve çalıştığı profesyonel- amatör gruplar ve kulüplerde aktif olarak sürdürerek lise öğrenimini tamamlamış ve kariyerini dans ve spor üzerine kurarak meslek edinmeyi o yıllarda planlamıştır.

Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümünden 5 yıllık lisans eğitimini tamamlayan Müjde Erdoğdu, dans spor ve müziğin bir arada olduğu okulundan mezun olduktan sonra,  sınavlarını kazandığı ANADOLU ATEŞİ dans grubunda 4 yıl aktif bir şekilde dans etmiş, dünyanın birçok ülkesinde dansı ve kültürü tanıtmada katkıda bulunmuştur.

Pilates ile bu profesyonel grupta tanışan Müjde, Pilates’in faydasını ilk önce kendi fiziğinde kanıtlamış ve Pilates tutkunu olmuştur. Burada Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden olan Bale ve Streching derslerini Oktay Keresteci den, Pilates derslerini Abdullah Ateş ve Emre Çelik ile her gün alarak bu derslerle,  kendini geliştirmiş ve Pilatesi kariyer edinmeyi hedeflemiştir.

458444b0-9c4f-42b6-91ae-b295813bfab8

Eğitmenlik hayatına geçmek için gruptan ayrıldıktan sonra, hocalarının referansı ile Ege Üniversitesi S.E.G. Enstitüsü’nden 2010 yılında Master Trainer Alper Bayraktar’dan 100 saatlik eğitim sonunda, Eğitmenlik sertifikasına sahip olan Müjde Erdoğdu, 2012 yılına kadar İzmir’de çeşitli dans ve spor kulüplerinde aktif Pilates ve Dans eğitmenliği yapmış, 2012 sonrası evlenerek İstanbul’a yerleşmiştir. İlk geldiği yıllarda Kadıköy Sports İnternational’da Aletli Pilates(Reformer) departmanı sorumlusu olarak ders vermiştir. Burada kendisini Reformer ‘da da geliştiren Müjde,2012 yılında MİCHAEL KING‘in bizzat kendisinden aldığı Matwork 1 /2  –  Reformer 1/2  ve Prenatal(Gebelik) Pilates Eğitmenlik Sertifikası, kendisi için en önemli referanslardan biri olmuştur. Kadın Doğum uzmanı olan eşinin desteği ile spesifik anlamda kendini yetiştirmek ve geliştirmek isteyen Müjde Erdoğdu. Türkiye Pilates Federasyonu’ndan aldığı Hamile Pilatesi Eğitmenlik Sertifikasından sonra kendisini bu anlamda geliştirmesi ve öğrenmesi gereken çok şeyin olduğunu, konunun oldukça hassas olduğunu anlamış, Amerika’ya eğitim için giden eşinden orada kendisine eğitim ayarlamasını rica etmiş ve Houston Samadhi Yoga Institute den Prenatal and Postnatal Level 1 / 2 Eğitmenlik Sertifikasına sahip olmuştur. Amerika’daki eğitimle kendine iyice güvenen Müjde Erdoğdu, 2014 yılından bu yana aktif hamile pilatesi eğitmenliği yapmakta olup, halen ülke çapındaki tüm eğitimleri takip etmektedir.Son olarak 2017’de BASİ PİLATES’in dünya çapındaki hamile pilatesi  Master Trainer’i Ashley Ritchie’den Pilates Through Pregnancy and Beyond eğitmenlik sertifikası alıp kariyerine sadece hamile pilatesi eğitmeni olarak devam etmektedir.

Ayrıca 2015 yılında, Türkiye Cimnastik Federasyonu‘ndan aldığı 1. Kademe Antrenörlük Belgesi ile Pilates Antrenörüdür.

Müjde Erdoğdu ayrıca kendi stüdyosunu açmadan önce İstanbul’da Sports İnternational ve Lets Club gibi önemli büyük klüplerde stüdyo eğitmenliği yapmıştır.

Uzun yıllardır sanat ve sporla iç içe olan hayatının ilk gününden bu yana, kendi stüdyosunun hayalini kuran Müjde Erdoğdu, 2016 yılında bu projeyi hayata geçirip,sadece anne ve anne adaylarına özel Türkiye’nin ilk ve tek stüdyosunu kurmuş olup,halen burada derslerine devam etmektedir.

YAYINLAŞMIŞ MAKALELERİ
http://pilatesturkiye.org/168-makale-Populer-Kulturun-Pilatese-Etkisi.html
http://pilatesturkiye.org/140-makale-Tutkulu-Iki-Asik-Pilates-ve-Dans.html