4810_pps08rev4_pilatesystem_deluxe_large

Stüdyomuzda Peak Pilates System Deluxe Marka Pilates Aleti Kullanılmaktadır.

Neden Peak Pilates?

Dünya’da farklı disiplinlerle, farklı pilates aletleri geliştiren birbirinden farklı üretilen birçok alet çeşidi vardır. Pilates aletleri çok hassas ayarlarla imal edilip, satışa sunulur. Peak Pilates bu konuda ayarları birçok marka tarafından taklit edilmeye çalışılan ama hassas ayarları yakalanamayan özel bir dizayna,ekole sahiptir. Bir reformerın fiyatı 2.000 tl ile 40.000 tl arasında farklılık gösteriyor ise,ciddi farklılık vardır diyebiliriz zaten. Burada en önemli detay, makinenin fonksiyonu olarak, dayanıklılık sağlamlık ve güvenin yanı sıra hassas olan yay vs. ayarlarının beden üzerinde doğru sonuçlar alabilmek olmasıdır.

Fakat, aletli pilates desleri için kullanılan aletin kalitesi kadar o aleti doğru kullanmak da önemlidir. Harika bir reformer ile ders yaptığınızı ama işlevsel olarak onu verimsiz kullanıldığını düşünün. Vücudunuzu taşıyan, daha etkili çalışmanızı sağlayacak eğitmen bu işin en önemli kuralıdır.

Türkiye’nin en iyi spor kulüpleri ve Türkiye Jimnastik Federasyonu eğitimlerinde en iyisi olan Peak Pilates’i kullanmaktadır.